Letní škola slovanských studií se loučila

Včera proběhlo v aule Jihočeské univerzity slavnostní zakončení 22. ročníku tradiční letní školy slovanských studií, kterou pořádal ústav bohemistiky Filozofické fakulty. Letní školy se zúčastnilo 50 zájemců mj. z Rakouska, Německa, Japonska, Ruska nebo Chorvatska.
Součástí slavnostní zakončení bylo nejen předání osvědčení o absolvování kurzu, ale také hudební program složený ze skladeb slavných autorů (např. Bedřicha Smetany, Petra Iljiče Čajkovského, Wolfganga Amadea Mozarta). Za klavírního doprovodu Věry Bauerové vystoupil barytonista Josef Falta.

Překvapení si pro své spolužáky z kurzu připravila Japonka Shoko Yamada. Studentka pražské konzervatoře zahrála etudu z díla Bedřicha Smetany a sklidila za ni obrovský potlesk.