Letní škola molekulární biologie a biotechnologie

Ve dnech 10. - 14. září se na Katedře genetiky a speciální produkce rostlinné konala Letní škola molekulární biologie a biotechnologie.

Zúčastnilo se jí  14 studentů a studentek  z českobudějovických  gymnázií – Jírovcova,  J. V. Jirsíka a Česko-anglického gymnázia. Účastníci byli rozděleni do skupin a každá skupina pracovala na svém úkolu samostatně, pod vedením zaměstnanců nebo doktorandů katedry. Poslední den letní školy byl vyhrazen prezentacím, při kterých studenti jednotlivých skupin seznámili své kolegy s dosaženými výsledky. Z diskuzí se středoškolskými studenty vyplynulo, že je Letní škola oslovila a témata řešená v rámci projektů pro ně byla zajímavá.

Projekt Letní školy byl podpořen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy z financí určených na rozvoj výzkumné organizace Jihočeské unoverzity v roce 2018.