Jihočeská univerzita hostila zasedání grémia programu AKTION

Jihočeská univerzita hostila 13. a 14. ledna 69. zasedání řídícího grémia programu AKTION Česká republika – Rakousko. Setkání se účastnilo deset členů – zástupců ministerstev školství a VŠ obou zemí. Jihočeská univerzita má v grémiu svého zástupce, je jím docentka Dana Pfeiferová z Ústavu germanistiky Filozofické fakulty. Náplní setkání bylo rozhodnout o vynaložení disponibilních finančních prostředků ze společného rozpočtu na předkládané projekty.

Program AKTION ČR – Rakousko vzniknul před více než 20 lety jako společná iniciativa  českého Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a rakouského Ministerstva pro vědu a výzkum s cílem podporovat rozvoj dvoustranné spolupráce ve vědě a vzdělávání ve všech vědních oborech v terciálním sektoru. AKTION poskytuje individuální stipendia na studijní a vědecké pobyty studentům a učitelům v druhé zemi a k účasti na letních jazykových a odborných školách a současně podporuje projekty spolupráce českých a rakouských vzdělávacích institucí. Zasedání grémií se konají střídavě na vysokých školách v ČR a Rakousku, čímž se navazují nové kontakty a současně prohlubuje již probíhající spolupráce mezi oběma zeměmi. Za svoji více než dvacetiletou historii program AKTION podpořil 960 projektů a poskytl stipendium tisícům studentů.

Program AKTION srdečně vítá další předkladatele projektů.

Bližší informace o programu AKTION jsou k dispozici zde