Jihočeská univerzita má dva nově jmenované profesory

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal 2. července 2020 ve Velké aule pražského Karolina jmenovací dekrety 80 novým profesorkám a profesorům. Mezi nimi i dvěma profesorům, kteří byli jmenováni na návrh Vědecké rady Jihočeské univerzity.

Doc. RNDr. Oldřich NEDVĚD, CSc., a doc. Mgr. Radim ŠUMBERA, Ph.D., převzali z rukou ministra školství jmenovací dekrety (oba pro obor Zoologie) při slavnostním ceremoniálu, který byl na první pohled výjimečný – jeho účastnící měli tentokrát na svých ústech roušky. Ceremoniálu se vedle rektorů vysokých škol ČR, rodinných příslušníků nových profesorek a profesorů a dalších hostů zúčastnil i Ivan Barančík, předseda Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství, Petr Sklenička, předseda České konference rektorů a Milan Pospíšil, předseda Rady vysokých škol.

Aktivní předávání zkušeností je a bude nedílnou součástí práce profesora, jehož titul dnes získáváte. Vy jako profesorky a profesoři budete tvořit páteř vysoké školy a ta, pokud chce být úspěšná, musí i prostřednictvím vás intenzivně pracovat na rozvoji mladé vědecké generace, dát jí prostor a veškeré možnosti vedoucí k získání odborných zkušeností u nás i v zahraničí,“ uvedl při slavnostním ceremoniálu ministr školství.

Na nejvyšší akademický titul navrhují kandidáty vědecké a umělecké rady vysokých škol. Jmenovací dekrety podepisuje prezident republiky. Ten tak učinil 17. června tohoto roku.

(foto: archiv MŠMT)