Informace k omezení provozu na Jihočeské univerzitě - 31. 10. 2020

Vážené kolegyně a kolegové,
Vážené studentky a studenti,

na základě usnesení vlády ČR ze dne 30. října 2020 č. 1112, o přijetí krizového opatření, bylo stávající omezení provozu vysokých škol prodlouženo do 20. listopadu 2020. Nadále se tedy zakazuje osobní přítomnost studentů a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání na výuce. Účast na zkouškách v rámci studia je povolena do 10 osob. Povolena je účast na klinické a praktické výuce a praxi studentů zdravotnických studijních programů a studentů vykonávajících pedagogickou praktickou výuku a pedagogickou praxi ve školách nebo v zařízeních pro výkon ústavní a ochranné výchovy.

Současně trvá zákaz poskytování ubytování na kolejích studentům, kteří mají na území České republiky jiné bydliště, v platnosti ovšem zůstávají i aktuálně platné výjimky, vč. možnosti ubytování studentů, kteří mají s JU uzavřen pracovněprávní vztah. Vzhledem k prodloužení této situace přistoupilo vedení JU k obdobnému kroku jako v průběhu jarní epidemie, tj. ke snížení kolejného za měsíc listopad o 50 % studentům, kteří z důvodu krizových opatření nemohou být na kolejích ubytováni. Řešení situace v dalších měsících (pokud se možnost ubytování na kolejích neobnoví) se bude odvíjet od případných dalších vládních nařízení. Vedle snížení kolejného zůstává studentům také možnost ukončit ubytování předčasně dle platného kolejního řádu, tj. s povinností oznámit ukončení ubytování 30 dní předem.

Budovy JU tedy zůstávají otevřeny, zůstává ale omezen provoz Akademické knihovny, kolejí a menz. Hromadná prezenční výuka (kromě výjimek pro zdravotnické obory) již byla nahrazena jiným způsobem výuky, přičemž platí zásady, o nichž jste byli dříve informováni. Povoleny jsou (dobrovolné) individuální studijní a vzdělávací aktivity a aktivity související s výkonem pracovní činnosti studentů na pracovištích JU (konzultace, řešení badatelských projektů a závěrečných prací, práce v laboratořích apod.), přičemž je třeba respektovat aktuálně platná nařízení (ochrana dýchacích cest).

Připomínáme také, že volby do Akademického senátu JU proběhnou dle vyhlášení elektronickou formou ve čtvrtek 5. listopadu 2020 od 10.00 do 16.00 hodin a v pátek 6. listopadu 2020 od 8.00 do 14.00 hodin.

V případě, že se změní okolnosti a spolu s tím i závazná pravidla, jimiž se JU musí řídit, budeme Vás o tom opět informovat. Přejeme Vám pevné zdraví a také, abyste si v této nelehké době zachovali optimismus a vytrvalost.

prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr.                                                          PaedDr. Petr Bauman, Ph.D.
rektor                                                                                                     prorektor pro studium