Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity pořídila dva elektromobily

Fakulta rybářství a ochrany vod JU obohatila svůj vozový park o dva elektromobily značky Škoda Citigoe iV. Snaží se tak vyjít vstříc trendu snižování emisí CO2 prostřednictvím ekologicky šetrného způsobu dopravy. Jedná se o první nákup elektromobilů v rámci celé Jihočeské univerzity.

Klíčky k oběma elektromobilům slavnostně předal vedoucí prodeje provozovny Auto Ševčík Vodňany pan Aleš Hajný do rukou děkana fakulty Pavla Kozáka, a to v pátek 24. července před hlavní budovou fakulty ve Vodňanech za přítomnosti vedoucího oddělení marketingu JU a regionálních médií.

Elektromobily budou sloužit zaměstnancům fakulty k cestám na výuku mezi pracovišti fakulty a ke kratším cestám v rámci města a okolí, přičemž jedno bude k dispozici v Českých Budějovicích a druhé ve Vodňanech. Na obou pracovištích jsou též instalovány dobíjecí stanice.

Nákup automobilů Škoda Citigoe iV byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Napsal: Mgr. Miroslav Boček
Fotografie: Karel Burda