Erasmus+ na naší univerzitě

Zahraniční oddělení Jihočeské univerzity pořádá již 6. ročník Mezinárodního týdne určeného pro zaměstnance vysokých škol. Letos přivítáme 26 kolegů pracujících v oblasti mezinárodních vztahů a to z 12 různých zemí – Bulharsko, Estonsko, Portugalsko, Izrael, Rumunsko, Polsko, Španělsko, Turecko, Slovensko, Macao, Maďarsko a Německo.

Pro účastníky je připraven pestrý program, díky němuž budou mít příležitost poznat z blízka jednotlivé fakulty JU. Kolegyně z Filozofické fakulty připravila speciální prohlídku Českých Budějovic s výkladem o historii města a rovněž zmínkou o historii ČR v souvislosti s letošním jubilejním výročím. Studenti Teologické fakulty zazpívají tradiční adventní roráty. Kolegové z Přírodovědecké fakulty představí svůj výzkum v oblasti parazitologie, robotiky a ukáží podzemní africké hlodavce – rypoše. Zemědělská fakulta provede hosty minipivovarem Čtyrák a zemědělským statkem. Zdravotně sociální fakulta prezentuje Centrum fyzioterapie a Centrum civilizačních chorob. Podíváme se i do Vodňan na fakultu Rybářství a Ochrany Vod, kde hosté mimo jiné ochutnají originální rybí speciality. Součástí programu jsou i specializované workshopy zaměřené na rozvoj mezinárodního prostředí doma – tzv. Internationalization at home nebo International marketing. Do programu jsou zapojeni také studenti všech fakult, kteří například provedou kolegy po univerzitním kampusu, představí českou kulturu a jazyk a v neposlední řadě bohatou nabídku nejrůznějších aktivit pro zahraniční studenty na JU, které zaštiťuje Mezinárodní studentský klub.

Kromě univerzitního zázemí navštíví účastníci koncem týdne také perlu Jižních Čech – Český Krumlov, jímž je provedou studentky Pedagogické fakulty a proslulý pivovar Budvar.