Ekonomická fakulta pasovala nové studenty

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravila na začátek akademického roku pro nově nastupující studenty netradiční přivítání. Pro první ročníky ekonomických oborů se na konci září uskutečnil v kampusu Jihočeské univerzity i v centru Českých Budějovic zážitkový program, při kterém byli oficiálně pasováni na vysokoškolské studenty.

Pro nové studenty stěžejních oborů Obchodní podnikání, Řízení a ekonomika podniku a Účetnictví a finanční řízení podniku připravila Ekonomická fakulta netradiční akci, která má usnadnit mladým lidem jejich zlomový životní okamžik při příchodu na vysokou školu.

„Chceme studentům ukázat, že při svých prvních krocích na Ekonomické fakultě nebudou sami. Neformální uvítání prvních ročníků a jejich setkání s pedagogy pomůže odbourat hned v počátku bariéry a umožní studentům jednak poznat se navzájem, ale mohou si sami ověřit, že i vysokoškolští učitelé jsou jen lidé,“ vysvětluje cíl setkání děkan fakulty Ladislav Rolínek.

Po splnění celodenních týmových úkolů a her stvrdili účastníci sounáležitost s Ekonomickou fakultou nasazením náramku s příslušnou zkratkou studovaného oboru a akci zakončili společným posezením u ohně v areálu univerzity.

Více informací v tiskové zprávě.