Ekonomická fakulta otevřela vlastní obchůdek

Svůj vlastní obchůdek dnes otevřela Ekonomická fakulta. Jde o výjimečnou záležitost, jelikož se na celém projektu podíleli a podílejí v rámci výuky samotní studenti. Ti se mimo jiné zapojili do uspořádání prodejní plochy, provedli marketingový výzkum a výběr sortimentu. Do budoucna se budou podílet i na samotném provozu. Na konkrétní obchodní jednotce si tak budou moci vyzkoušet své znalosti a dovednosti, například jak se v praxi evidují zásoby, objednává zboží, jak se používají nástroje marketingové komunikace nebo jaký vliv na chování zákazníka má uspořádání prodejního prostoru. „Věříme, že obchod pomůže studentům prověřit jejich kompetence a získat tolik potřebnou praxi,“ uvedl děkan Ekonomické fakulty Ladislav Rolínek.

Obchůdek sídlí v přízemí Ekonomické fakulty a může se pochlubit pestrou nabídkou předmětů k zakoupení. Trička, termohrnky, keramika z chráněných dílen, hodinky, diáře, kosmetika, přívěsky, flashdisky, stojany na mobilní telefony – to a mnoho dalšího je možné v obchodě zakoupit. Obchůdek bude otevřen vždy v pondělí od 13 do 15 hodin, ve středu od 9 do 11 hodin.