Druhá návštěva z Argentiny na FF JU

Ve dnech 28. dubna až 3. května 2019 navštívila Filozofickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Lic. Carla Montoya, vyučující z Universidad Nacional de San Martín, Buenos Aires, Argentina (UNSAM) a oficiální hodnotitelka mezinárodní jazykové zkoušky ze španělštiny CELU.

Během své návštěvy pronesla přednášku na téma Transmediální narace ve výuce cizích jazyků (Creando Narrativas Transmedia en la Clase de Lengua Extranjera), po níž následoval stejnojmenný seminář, při kterém studenti i vyučující aplikovali nově nabyté poznatky v praxi a pokusili se o vlastní transmediální produkci. Lic. Montoya v průběhu svého pobytu dále názorně představila hodnotící proces jazykové zkoušky CELU a každý účastník workshopu měl možnost osobně si vyzkoušet roli hodnotitele.

V pořadí již druhá návštěva z Argentiny se uskutečnila díky spolupráci Ústavu romanistiky Filozofické fakulty JU a Centro para el Estudio de Lenguas UNSAM v rámci společného projektu Mezinárodní kreditové mobility programu Erasmus+. V nadcházejícím AR 2019/2020 proběhnou další mobility akademických pracovníků, přičemž kromě příjezdů na JU se připravují i výjezdy českých vyučujících na UNSAM.