6th International Staff Week

Zahraniční oddělení Jihočeské univerzity pořádalo od 26. do 30. 11. 2018 již 6. ročník Mezinárodního týdne určeného pro zaměstnance vysokých škol. Letos jsme přivítali 26 kolegů pracujících v oblasti mezinárodních vztahů a to z 12 různých zemí – Bulharsko, Estonsko, Portugalsko, Izrael, Rumunsko, Polsko, Španělsko, Turecko, Slovensko, Macao, Maďarsko a Německo.

Pro účastníky byl připraven pestrý program, díky němuž měli příležitost poznat z blízka jednotlivé fakulty JU. Kolegyně z Filozofické fakulty připravila speciální prohlídku Českých Budějovic s výkladem o historii města a rovněž zmínkou o historii ČR v souvislosti s letošním jubilejním výročím. Studenti Teologické fakulty zazpívali tradiční adventní roráty. Kolegové z Přírodovědecké fakulty představili svůj výzkum v oblasti parazitologie, robotiky a ukázali podzemní africké hlodavce – rypoše. Zemědělská fakulta provedla hosty minipivovarem Čtyrák a zemědělským statkem. Zdravotně sociální fakulta prezentovala Centrum fyzioterapie a Centrum civilizačních chorob. Hosté se podívali i do Vodňan na fakultu Rybářství a Ochrany Vod, kde mimo jiné ochutnali originální rybí speciality. Součástí programu byly i specializované workshopy zaměřené na rozvoj mezinárodního prostředí doma – tzv. Internationalization at home nebo International marketing. Do programu byli zapojeni studenti všech fakult, kteří například provedli kolegy po univerzitním kampusu, představili českou kulturu a jazyk a v neposlední řadě bohatou nabídku nejrůznějších aktivit pro zahraniční studenty na JU. Tyto aktivity zaštiťuje na Jihočeské univerzitě Mezinárodní studentský klub.

Kromě univerzitního zázemí navštívili účastníci koncem týdne také perlu Jižních Čech – Český Krumlov a proslulý pivovar Budvar.