Rozvoj JU - Mezinárodní mobility - MSCA-IF

Identifikační údaje projektu

Název:

Rozvoj JU -  Mezinárodní mobility - MSCA-IF  

Registrační číslo:

CZ.02.2.69/0.0/0.0/17_050/0008486

Termín realizace:

5/2018 – 9/2020

Aktuální stav:

Projekt ukončen

Příjemce:

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Partneři:

- Projekt nemá partnery -

Dotační program:

Operační program výzkum, vývoj a vzdělávání období 2014-2020

 

 

 

Anotace projektu

Projekt je zaměřen na posílení mezinárodní spolupráce a rozvoje lidských zdrojů v oblasti výzkumu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích (JU) prostřednictvím uskutečnění dvou mezinárodních mobilit. Podpora je zaměřena na kvalitní projekty, které byly schváleny na evropské úrovni v Horizonu 2020, MSCA a které jsou uvedené v "no-money" seznamu v letech 2015 a/nebo 2016. Všechny projekty jsou typu European Fellowships. Realizací projektu chce JU dosáhnout zvýšení kvality profesního růstu výzkumných pracovníků a zlepšení rozvoje JU jako výzkumné organizace prostřednictvím posílení lidských zdrojů.  Do realizace projektu jsou zapojené dvě fakulty JU - Přírodovědecká fakulta a Fakulta rybářství a ochrany vod.    Záměr projektu a jeho vybrané aktivity se opírají o potřeby identifikované na úrovni Dlouhodobého záměru JU na období 2016-2020 (DZ).  Projekt je synergický k projektu JU Rozvoj JU - Kapacity pro VaV, který se týká získání a udržení ocenění HR Award. Tento projekt je zaměřen na rozvoj lidských zdrojů ve výzkumu a vývoji.

 

Cíle projektu

Cílem projektu je zrealizovat dvě mobility, které přispějí k profesnímu růstu výzkumných pracovníků, podpoře komunikace a spolupráce v mezinárodním prostoru, podpoře kvalitního výzkumu a vzdělávání pro praxi.

První mobilita je zaměřena na realizaci individuálního vědecko-výzkumného pobytu výzkumného pracovníka v zahraničí - výjezd junior. Cílem aktivity je posoudit vliv insekticidu Thiacloprid na vodní organismy. Součástí této aktivity jsou dva secondmenty v celkové délce 5 měsíců. Jeden realizovaný na organizaci příjemce dotace (Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích) a druhý na University of Padova.

Druhá mobilita je zaměřena na realizaci vědecko-výzkumného pobytu výzkumného pracovníka v ČR - příjezd junior. Cílem klíčové aktivity je pomocí klasických epidemiologických postupů kombinovaných s nejnovějšími metodami mikrobiální ekologie na populační úrovni sledovat dynamiku vztahů komárů s jejich mikrobiomy, přenášenými patogeny a prostředím. Součástí této aktivity je jeden secondment v délce 6 měsíců, který bude realizován na výzkumné instituci The Swiss Federal Institute of Aquatic Science.

Očekáváné přínosy projektu jsou:

  • Možnost realizovat projekty z "no money" seznamu projektů podaných do Horizon 2020, které by bez této výzvy nebyly zrealizovány.
  • Rozvoj organizace na základě posílení lidských zdrojů.
  • Profesní růst výzkumných pracovníků.
  • Zvýšení kvality výzkumu pomocí mezinárodní otevřenosti a sdílení zkušeností.
  • Posílení vazeb se zahraničními výzkumnými organizacemi a pracovníky.
  • Zvýšení atraktivity výzkumné kariéry.

Struktura aktivit projektu

V rámci projektu budou realizovány následující klíčové aktivity (KA):  

KA_1 - 2_ výjezd junior  

KA_2 - 1_ příjezd junior

 

Finanční rámec projektu

 

Rozpočet (v mil. Kč)

Procentuální podíl (v %)

Celkový rozpočet

5, 6

100

Výše dotace EU

4,8

85

Výše dotace veřejných zdrojů

0,5

10

Výše vlastního kofinancování

0,3

5

pozn.: částky matematicky zaokrouhleny na jedno desetinné místo.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1