Rozvoj, inovace a integrace výuky na JU - přírodovědné obory (RII-PŘ)

Název projektu

Rozvoj, inovace a integrace výuky na JU - přírodovědné obory (RII-PŘ)

Číslo projektu

Projekt je ve schvalovacím procesu

Operační program

Operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Prioritní osa: 2 Terciární vzdělávání, výzkum a vývoj

Oblast podpory: 2. 2. Vysokoškolské vzdělávání

Anotace

Cílem projektu je optimalizace inovačního úsilí ve výuce přírodovědných oborů napříč JU ve všech typech vzdělávání, od učitelství přes odbornou teoretickou výuku až po aplikované profesní studium. Výraznou přidanou hodnotou projektu je v tuzemských podmínkách nevídaná synergická a integrální spolupráce celkem pěti fakult a jednoho vysokoškolského ústavu JU na aktivitách projektu.

Podrobnější popis

Hlavním cílem je inovace výukových modulů, integrace nových konceptů a metodologií do klasického systému výuky, vytvoření flexibilní soustavy informačních zdrojů s cílem postupně nahradit konzervativní monografické výukové texty a didaktické metody a výrazné zvýšení podílu praktické výuky, tvorba nové koncepce výuky v anglickém jazyce, rozšíření nabídky výuky kurzů v české a anglické mutaci a zapojení zahraničních odborníků do zkvalitnění a rozvoje výuky na JU.

K stěžejním tématům patří inovace ve výuce základních teoretických biologických oborů, biologických i nebiologických oborů s přímou návazností na praxi a inovaci hraničních multidisciplinárních modulů v rámci JU. Projekt směřuje nejen k plošnému zkvalitnění výuky a posílení mezioborových vazeb, ale také ke vzniku flexibilního prostředí a studijního zázemí pro skupiny studentů s různými perspektivami uplatnění.

Výdaje projektu

• Celkové způsobilé výdaje projektu: 97 013 512,60 Kč
  • Celkové nezpůsobilé výdaje projektu: 0,- Kč
  • Celkové výdaje projektu: 97 013 512,60 Kč

Jihočeská univerzita

Přírodovědecká fakulta

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Akademie věd České Republiky

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice