Biologie

Specializace: Klinická biologie

  • Fakulta: Přírodovědecká
  • Typ studia: navazující
  • Doba studia: 2 roky
  • Jazyk výuky: čeština
  • Forma studia: prezenční
  • Kód programu: N1501

Popis programu

Magisterský studijní program Klinická biologie přímo navazuje na bakalářský program Laboratorní a medicínská biologie. Je koncipován na rozhraní biologie a medicíny, takže zahrnuje oblasti molekulární biologie, imunologie, klinické biochemie, hematologie, lékařské virologie a mikrobiologie, farmakologie a toxikologie nebo infekčního lékařství. Zajišťuje školení studentů v oblasti znalostí a dovedností potřebných pro provádění i nejnáročnějších postupů v klinických laboratořích, pro vedení bakalářsky kvalifikovaných vysokoškolských odborníků a pracovníků se středním zdravotnickým vzděláním. Dále tento program poskytuje znalosti pro interpretaci výsledků laboratorních nálezů a pro řízení kontroly kvality těchto laboratoří, a to při rutinní diagnostice i ve výzkumu. Absolvent studijního programu Klinická biologie, po absolvování akreditovaného kvalifikačního kurzu "Odborné zdravotnické laboratorní metody", může proto nalézt uplatnění na vedoucích místech laboratoří (virologie, imunologie, hematologie, lékařská genetika, klinická biochemie apod.), ve farmaceutických firmách nebo ve výzkumu.Studium se kromě dalších předpisů řídí platnými opatřeními děkana a proděkanů, zejména D48 O organizaci studia na Přírodovědecké fakultě JU v bakalářských a magisterských studijních programech a P5 O předkládání bakalářských, diplomových prací a rigorózních na Přírodovědecké fakultě JU.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1