Biologie

Specializace: Biologie ekosystémů - specializace Ekologie

  • Fakulta: Přírodovědecká
  • Typ studia: navazující
  • Doba studia: 2 roky
  • Jazyk výuky: čeština
  • Forma studia: prezenční
  • Kód programu: N1501

Popis programu

Specializace se zaměřuje na studium stavů a procesů v rámci terestrických i vodních ekosystémů s důrazem na kvantitativní popis vzájemných interakcí organismů a jejich prostředí. Absolventi této specializace získají vedle širokých základů oboru také zkušenost s experimentální prací v základním výzkumu a praktickými aplikacemi.

Tento studijní obor spadá do magisterského studijního programu Biologie. Biologie ekosystémů představuje moderní obor propojující klasickou biologii se studiem procesů na úrovni ekosystémů. Ty chápeme jako území (třeba les, louku nebo rybník), kde žijí organismy ve vzájemných vztazích a současně ve vztahu s neživým prostředím. Studium ekosystémů proto spolu s biologickými disciplínami zahrnuje alespoň základní znalosti chemie, biochemie nebo předmětů o neživé přírodě. Jak název oboru napovídá, klademe důraz hlavně na biotickou složku ekosystémů. Učíme studenty jednotlivé složky ekosystémů pojmenovávat, hledat příčinné závislosti a vztahy mezi organismy a jejich prostředím a rozumět procesům, které v ekosystémech probíhají.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1