Úspěšní absolventi

Vít Rakušan – pedagog a politik (Pedagogická fakulta JU)

V loňských komunálních volbách se svým občanským hnutím doslova převálcoval všechny politické konkurenty a je důkazem, že politika se dá dělat i s lidskou tváří. Řeč je o Mgr. Vítu Rakušanovi (36), starostovi Kolína a také absolventovi Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde vystudoval němčinu a dějepis. Oba předměty dodnes vyučuje na kutnohorském gymnáziu. Rozhovor s absolventem si můžete přečíst zde (str.26-28).

 

 

Monika Kyselová – vrchní zdravotní sestra (Zdravotně sociální fakulta JU)

Zdravotnictví zaznamenalo obrovský pokrok a zdravotní sestry dnes musí být vzdělanější, aby mohly být pro lékaře větší oporou. Své o tom ví i Mgr. Monika Kyselová, MBA., která se vypracovala ze směnné sestry na urologickém oddělení až na hlavní sestru českobudějovické nemocnice. Vzdělání si doplnila při práci dálkovým studiem oboru Ošetřovatelství na Zdravotně sociální fakultě JU, kde později začala i vyučovat. Rozhovor s absolventkou si můžete přečíst zde (str.24-25).

 

 

Jakub Fürst – manažer ve společnosti Bosch (Ekonomická fakulta JU)

Po dokončení studia účetnictví a finančního řízení podniku na Ekonomické fakultě JU se Ing. Jakubu Fürstovi (28) podařilo získat tak zajímavou pozici ekonoma logistiky v českobudějovické pobočce nadnárodní společnosti Bosch. Po třech letech se vypracoval na pozici týmového vedoucího. Jeho úkolem je komunikace se zákazníky i dodavateli, plánování a objednávání potřebného materiálu. Rozhovor s absolventem si můžete přečíst zde (str.22-23).

 

 

Jiří Hájíček – spisovatel (Zemědělská fakulta JU)

S romány „Selský baroko“, „Rybí krev“ nebo povídkovým výborem „Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku“ tu Jiří Hájíček v posledním desetiletí zanechal nesmazatelnou literární stopu. Oba romány získaly prestižní cenu Magnesia litera. Už méně se ví, že úspěšný prozaik je současně také bankéřem a vystudovaným zootechnikem, který po absolvování vysoké školy pracoval několik let v zemědělském provozu. Rozhovor s absolventem si můžete přečíst zde (str.24-25).

 

 

Eliška Hospasková – vedoucí archivu (Filozofická fakulta JU)

Archivnictví nepatří mezi obory, které lze studovat jen kvůli získání titulu, je třeba pro ně mít vlohy, píli a zájem učit se celý život. Většina archivářů jej chápe jako své životní poslání. Už na škole proto patří studenti archivnictví mezi ty aktivní. Odměnou je pro některé zaměstnání v oboru ještě před dokončením studia. Doktorandka Eliška Hospasková (26) působí jako vedoucí Oddělení správy fondů a sbírek Český Krumlov, který je pracovištěm slavného třeboňského archivu. Rozhovor s absolventkou si můžete přečíst zde (str.24-25).

 

Chcete poznat více našich absolventů? Prozkoumejte následující odkazy!

Ekonomická fakulta JU představuje své úspěšné absolventy v projektu EF absolventi live v několika videomedailoncích

Medailonky absolventů FROV JU zde.

Příběhy absolventů TF JU naleznete zde.

Více našich absolventů můžete poznat v dalších číslech časopisu JOURNAL