Vernisáž výstavy Školákem ve válečných letech

Středa 13 prosinec 2017 16:00

do

Pátek 5 leden 2018 14:00

Výstava představuje výsledky bádání žáků středních i základních škol o jejich předchůdcích v době protektorátu. Je velmi zdařilá, zahrnuje 34 panelů.

Ve školním roce 2015 – 2016 byl zahájen celorepublikový projekt, na kterém úzce spolupracovaly Památník Terezín, Národní pedagogické muzeum a knihovna J.A.Komenského, Institut Terezínské iniciativy a také Národní institut dalšího vzdělávání. Finančně projekt zaštiťuje Coalition of Sites of Conscience se sídlem v USA. S touto organizací Památník Terezín úzce spolupracuje.

Tématem projektu je školní prostředí na území Protektorátu Čechy a Morava a v pohraničních oblastech v letech 1938 – 1945. Celkem se projektu zúčastnilo 19 škol z České republiky. V průběhu projektu se pracovní týmy studentů a žáků ze zapojených škol sešly na dvoudenním semináři počátkem června 2016, aby zde prezentovaly výsledky svého dosavadního bádání a získaly další vědomosti o dané tématice. Výsledkem práce školních kolektivů je celorepubliková putovní výstava na 34 panelech, která prezentuje nejen práci jednotlivých školních týmů, ale organizátoři do ní přispěli informacemi o celkové situaci ve školství, perzekuci v této oblasti a volnočasových aktivitách mládeže v období protektorátu. 

Více o projektu na zde

Kde
Vestibul budovy Filozofické fakulty JU
Přidat událost do kalendáře
iCal

Naše fakulty

Více o našich fakultách