Staré mapy Království českého

Pátek 4 květen 2018 Celý den

do

Neděle 26 srpen 2018 Celý den

Srdečně vás zveme na výstavu do Jihočeského muzea.

Vystavený soubor map ze sbírkového fondu Regionálního muzea v Českém Krumlově je výběrem z podsbírky kartografie, obsahující v současné době 150 položek, převážně tištěných bohemikálních map od 16. do 19. století. "Od roku 2006 je tato podsbírka, průběžně doplňována, a to převážně nákupy v renomovaných domácích i zahraničních antikvariátech a je využívána ke studijním, rešeršním a výstavním účelům," říká autor výstavy Mgr. Ivan Slavík. Na mapách je zachycen vývoj zobrazení samostatného území Čech, popřípadě zemí Koruny české, v některých případech i v širším geografickém kontextu sousedních zemí nebo zemí střední Evropy.

Staré mapy nejsou pouhými šablonami zobrazení terénu a věcným dokladem topografických znalostí a zeměměřičské dovednosti dané doby, ale především mimořádně bohatým zdrojem informací o historickém vývoji v celé škále jeho souvislostí. Nedílnou součást starých map tvoří i jejich výtvarná dekorace, povyšující mnohé z nich na obdivuhodná umělecká díla.

 

Otevírací doba výstavy: 4. května - 26. srpna 2018 (út - ne, svátky 9:00 - 17:30). Vstupné - základní: 25 Kč / snížené: 15 Kč/ rodinné: 55 Kč (zahrnuje rovněž vstup na výstavu Jan Rafael Schuster).

Kompletní informace naleznete na našich webových stránkách.

Najdete náš rovněž na sociálních sítích Facebook, Instagram, Twitter.

Kde
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 242/1, 370 51
Přidat událost do kalendáře
iCal

Naše fakulty

Více o našich fakultách