Přeshraniční příběhy vody a dřeva

Úterý 9 květen 2017 08:00

do

Pátek 26 květen 2017 09:00

Jedná se o pětidenní blokový seminář pořádaný Univerzitou Pasov

Je zaměřený na historii plavení dřeva v 19. století. Dějiny tohoto významného hospodářského odvětví, jenž jen na kanálech a řekách v okolí Pasova zaměstnávalo více než 1 000 lidí, budou představeny za pomoci nových metod. Účastníci semináře navštíví plavební kanály v malebném okolí Pasova a seznámí se s archivními prameny, hlavním cílem však bude zpracování poznatků za pomoci nejmodernější techniky.

Univerzita Pasov disponuje kvalitními kamerami, střihačskými a nahrávacími studii a dokonce bude k dispozici ochotný mediální kouč hovořící i anglicky, který účastníky naučí se vším pracovat. Na závěr semináře tedy budou účastníci schopní vytvářet vlastní dokumentární filmy.
Protože se seminář koná v rámci projektu Historie jako prostor k setkávání, může se ho 10 studentů z Jihočeské univerzity zúčastnit bezplatně. Dále je do Pasova odveze bezplatně mikrobus a též ubytování se snídaní bude hrazeno z projektu. Garant semináře za Historický ústav: Mgr. Kateřina Pražáková, Ph.D.

Přihlášky přijímá sekretářka Historického ústavu do 15. března 2017.

Přihláška zde.

foto: NP Šumava