ONLINE DISKUZE: Co lidstvu hrozí s měnícím se klimatem?

Pondělí 21 září 2020 16:00

Tématu klimatické krize se bude věnovat i diskuzní setkání vědců, zástupců univerzit a dalších organizací. Jaké hrozby a výzvy očekává rostlinný genetik, klimatolog, vodohospodář, mikrobioložka či zemědělec?

Akademici berou ekologické výzvy velmi vážně a univerzity se čím dál více snaží o šíření poznatků a strategií udržitelnosti života na Zemi. Klimatické krizi se bude věnovat i v pořadí třetí letošní diskuze z cyklu kulatých (online) stolů, které ve spolupráci s Universitas vysoké školy pořádají.

Podtitul diskuze – Co budeme dýchat, jíst a pít? – naráží právě na aktuální environmentální hrozby, s nimiž se musí lidstvo vyrovnat, nebo se jim snažit předejít. Zástupci univerzit, ale také například Českého hydrometeorologického ústavu a dalších výzkumných organizací napříč republikou se sejdou k diskuzi u kulatého stolu.

Za organizací ostravského diskuzního setkání stojí vedle pořádající Ostravské univerzity také Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Univerzita Palackého v Olomouci, Jihočeská univerzita, Univerzita Pardubice, Vysoká škola chemicko-technologická a Vysoká škola polytechnická v Jihlavě. Debata se koná v rámci projektu Partnerská síť vysokých škol pro společenskou odpovědnost

Za Jihočeskou univerzitu se diskuze zúčastní profesorka Hana Šantrůčková, děkanka Přírodovědecké fakulty JU.

Sledujte online stream z debaty na Universitas 21. září v 16 hodin.

Více informací v článku na www.universitas.cz a také na Facebooku Jihočeské univerzity.

Záznam první z cyklu diskuzí na téma Společenská odpovědnost univerzit si můžete pustit zde

Kde
online stream