Noc vědců 2016

Pátek 30 září 2016 17:00

Ústředním tématem letošní Noci vědců je bezpečnost.

Připraveno pro Vás bude několik stanovišť, na kterých se od samotných vědců dozvíte něco o bezpečnosti na síti nebo třeba v laboratoři.

Stanoviště Ústavu aplikované informatiky: 

Co na nás prozradí mobil nebo tablet?       

Analýza obsahu mobilních telefonů a tabletů, obcházení zabezpečení. Můžete se těšit na ukázku forenzní analýzy mobilních telefonů, jejích možností a limitů. Dále proběhne ukázka forenzních nástrojů používaných bezpečnostními a zpravodajskými složkami státu pro analýzu mobilních telefonů (Cellebrite UFED, Oxygen Forensic Suite, MSAB XRY). V rámci ukázek bude předváděno, jaké informace lze nalézt v mobilních telefonech, které jsou běžnému uživateli skryty. Dále bude provedena obdobná ukázka forenzních nástrojů pro vytěžování  výpočetní techniky (FTK Forensic Toolkit, Internet Evidence Finder) při řešení trestné činnosti pachatelů trestných činů. Vhodné pro věkovou skupinu cca od 15 - 16 let výše.

Jaká nebezpečí číhají na síti?      

Prezentace nebezpečí hrozících v Internetu běžnému uživateli. Předvedení falešného free WiFI access pointu a demonstrace důsledků jeho použití. Zejména se jedná o odposlech připojených zařízení, přesměrování zařízení na škodlivé web servery, vylákání autentizačních údajů a podvržení informací. Bude možné si také vyzkoušet hádání hesel na připravené WEB aplikaci a v případě, že  se objeví nějaká zajímavá aktuální hrozba, bude o ní informováno.Vhodné pro věkovou skupinu cca od 15 - 16 let výše.

Ukaž svou pravou tvář    

Praktická ukázka a vyzkoušení demoverze identifikačního programu Faces (identikit) na 1 - 2 PC. Vhodné pro všechny věkové kategorie.

Stanoviště Ústavu chemie a biochemie:

Jaká nebezpečí číhají v laboratoři?

Dozvíte se, jak probíhá běžný den vědce pracujícího v laboratoři, jaká pravidla musí při své práci dodržovat a jaké nástrahy na něho v laboratoři číhají. Proběhne i praktická ukázka ochranných pomůcek používaných v laboratoři, vše si budete moci také sami vyzkoušet. Vhodné pro všechny věkové kategorie. 

Kde
Přírodovědecká fakulta JU, budova C, Branišovská 1760, České Budějovice
Přidat událost do kalendáře
iCal

Naše fakulty

Více o našich fakultách