Mykologický víkend pro středoškolské učitele

Pátek 12 říjen 2018 Celý den

do

Neděle 14 říjen 2018 Celý den

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si Vás dovoluje pozvat na Mykologický víkend pro středoškolské učitele.

Vážení a milí středoškolští učitelé,

rádi bychom Vás pozvali na Mykologický víkend, který se bude konat v CHKO Třeboňsko na terénní stanici Hajnice (48°59'52.993"N, 14°58'19.954"E).

Cílem kurzu je naučit se poznávat běžně se vyskytující druhy hub (makromycety), seznámit se s metodami jejich určování a dozvědět se o jejich ekologii a ochraně. Nabídneme Vám také krátký pohled do světa mikromycetů a jejich praktického využití.

Sraz účastníků bude v pátek odpoledne, poté bude krátká exkurze do okolí a večer věnovaný makromycetům. V sobotu je plánována celodenní exkurze a večer s mikromycety, v neděli dopolední exkurze a ukončení kolem 16:00. Doprava je možná buď vlastními auty nebo Vás po dohodě vyzvedneme/zavezeme na vlak/autobus (Mirochov, Majdalena).

Cena ubytování je 80 Kč/osoba/noc, spí se ve třech ložnicích na matracích na zemi, vlastní spacák je nutný. Stravování je z vlastních zásob (v objektu je kuchyňka). V pátek večer je možné domluvit dovoz pizzy z Mirochova (Pizzerie u babičky) a v sobotu se počítá s návštěvou restaurace ve Staňkově (U Sumečka).

Závazné přihlášky (nejraději e-mailem) posílejte na adresu: vhynkova@prf.jcu.cz, tel. +420 387 775 563.

Uzávěrka přihlášek je 30. 9. 2018. Počet účastníků je omezen.

Přidat událost do kalendáře
iCal