Jarní příměstský tábor ZSF JU nabídne mix sociálních témat

Pondělí 4 únor 2019 Celý den

do

Pátek 8 únor 2019 Celý den

Tip pro rodiče školáků z Českobudějovicka a Českokrumlovska, kteří hledají program na jarní prázdniny od 4. do 8. února: Pošlete děti na vysokou školu!

Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity připravila pestrý program plný neobvyklých zážitků a exkurzí do míst, kam se jinak těžko dostanou a kde si navíc mohou srovnat i svůj vlastní žebříček hodnot. Jarní příměstský tábor Dětské univerzity totiž naplní mix sociálních témat, která školákům rozšíří obzory: např. zjistí, jak žijí a sportují handicapovaní lidé a jak se k nim chovat, jak čelit rizikům různých závislostí nebo co je to kyberšikana, kde všude na děti číhá a jak se jí bránit.

Děti se v doprovodu lektorů vydají za postiženými do tělocvičny a zkusí si florbal na invalidním vozíku, v centru Arpida se seznámí s neslyšícími a se sportem iBociia, v Tyfloservisu zjistí, jak se žije s vadami zraku, a vypraví se také za dětmi bez rodičů. Dost možná po takových zkušenostech lépe pochopí, jaké štěstí mají, že jsou zdravé a mají dobrý domov. Jarní příměstský tábor ZSF JU má základnu v hlavní budově fakulty Vltava/Uran, kde jsou pro děti v menze zajištěné obědy. Poslední termín pro podání přihlášky je 27. ledna 2019. Poplatek za celý týden je 800 korun a počet míst je omezený, aby bylo možné se skupinkou pracovat interaktivně.

Více zde:

Kde