Festival Sporťáček

Sobota 24 červen 2017 Celý den

Jihočeská univerzita se stala regionálním partnerem festivalu Sporťáček, největší náborové sportovní akce v České republice.

Hlavním cílem projektu Sporťáček je inspirovat a zvýšit počet sportujících dětí v České republice, přivést lidi k pohybu a propagovat jednoduchost a dostupnost volby sportovních příležitostí. Festival Sporťáček je největší náborovou sportovní akcí v České republice, která od roku 2011 přivedla k pohybu a do sportovních klubů více než 15 tisíc dětí. Principem festivalu je v jeden den na jednom místě představit maximální počet disciplín, jež si mohou děti i jejich rodiče zdarma vyzkoušet a zjistit, které odvětví nejvíc vyhovuje jejich preferencím. V případě zájmu je možné se rovnou zapsat do některého z přítomných oddílů. Sporťáček tím mimo jiné pomáhá klubům s jejich náborovou strategií.

„Jsme přesvědčeni o tom, že díky sportu rostou z dětí slušní lidé. Nevěnujeme se ale jen výkonnostní kategorii. Stejně důležité je pro nás přivést k pohybu i rodiny, které se sportu příliš nevěnují. Pro ně nabízíme řadu alternativ, například v podobě netradičních zábavných her,“ říká Jakub Makalouš, ředitel festivalu a tvůrce celé myšlenky. „Lákáme lidi na nová přátelství, na legraci a na fakt, že si s námi vybere sport úplně každý. Vztah k pohybu je něco, co si člověk dokáže vypěstovat a být na tom pak závislý třeba celý život. Kdo ještě závislý není, měl by přijít na Sporťáčka.“

 

 

 

Kde
Sokolský ostrov, České Budějovice
Přidat událost do kalendáře
iCal

Naše fakulty

Více o našich fakultách