Festival Sporťáček

Sobota 24 červen 2017 Celý den

Jihočeská univerzita se stala regionálním partnerem festivalu Sporťáček, největší náborové sportovní akce v České republice.

Hlavním cílem projektu Sporťáček je inspirovat a zvýšit počet sportujících dětí v České republice, přivést lidi k pohybu a propagovat jednoduchost a dostupnost volby sportovních příležitostí. Festival Sporťáček je největší náborovou sportovní akcí v České republice, která od roku 2011 přivedla k pohybu a do sportovních klubů více než 15 tisíc dětí. Principem festivalu je v jeden den na jednom místě představit maximální počet disciplín, jež si mohou děti i jejich rodiče zdarma vyzkoušet a zjistit, které odvětví nejvíc vyhovuje jejich preferencím. V případě zájmu je možné se rovnou zapsat do některého z přítomných oddílů. Sporťáček tím mimo jiné pomáhá klubům s jejich náborovou strategií.

„Jsme přesvědčeni o tom, že díky sportu rostou z dětí slušní lidé. Nevěnujeme se ale jen výkonnostní kategorii. Stejně důležité je pro nás přivést k pohybu i rodiny, které se sportu příliš nevěnují. Pro ně nabízíme řadu alternativ, například v podobě netradičních zábavných her,“ říká Jakub Makalouš, ředitel festivalu a tvůrce celé myšlenky. „Lákáme lidi na nová přátelství, na legraci a na fakt, že si s námi vybere sport úplně každý. Vztah k pohybu je něco, co si člověk dokáže vypěstovat a být na tom pak závislý třeba celý život. Kdo ještě závislý není, měl by přijít na Sporťáčka.“

 

 

 

Kde
Sokolský ostrov, České Budějovice
Přidat událost do kalendáře
iCal

MENU

Naše fakulty

Více o našich fakultách