David Kadlec: Hledání

Úterý 6 říjen 2020 Celý den

do

Pátek 6 listopad 2020 Celý den

Na výstavě se prezentují kresby a malby studenta KVV PF JU Davida Kadlece, které byly vytvořeny v rámci plenérového kurzu v letním semestru 2020. Motivem jsou přírodní scenérie při toku Dobrovodského potoka (v Dobré Vodě u Českých Budějovic). Především jde o průhledy lesem, studie stromů a jejich kořenů.  Samotný název výstavy odkazuje k činnosti, kterou každá kresba či malba začala, a to hledáním ideálního stanoviště, které výtvarníka jakkoli uchvátilo svou barevností, světelnými efekty apod. Svým způsobem i samotné výtvarné provedení je pak vždy hledáním správné cesty, jak přírodu kolem sebe zachytit. 

Kurátorka: Lenka Vilhelmová„Impossibly Connected“ a „Hledání“ - dvě nové výstavy na Pedagogické fakultě JU

Do nového akademického roku 2020/2021 vstupuje katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se dvěma výstavami, které je možné si prohlédnout současně, neboť obě galerie, ve kterých se konají, spolu sousedí. V Galerii D9 je možné nahlédnout do výtvarné osobní zpovědi korejské umělkyně, momentálně žijící v USA, Sun Young Kung, která se ve svých dílech zabývá vlastní existencí mezi dvěma národy a mezi dvěma kulturami, které nelze i přes dnešní technologické možnosti spojit.

Výstava v Malé galerii představí studenta PF JU Davida Kadlece a jeho kresby a malby z plenérního kurzu při toku Dobrovodského potoka (v Dobré Vodě u Českých Budějovic).

Na výstavy jste srdečně zváni, konají se od 6. 10. do 6. 11. 2020. Obě galerie se nacházejí v budově PF JU v Dukelské ulici.

 

Kde
Malá galerie, budova Pedagogické fakulty JU, Dukelská 9, České Budějovice
Přidat událost do kalendáře
iCal