Celostátní studentská vědecká konference Historie 2016

Čtvrtek 6 duben 2017 10:00

do

Pátek 7 duben 2017 15:00

Ve dnech 6. a 7. dubna 2017 pořádá Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Celostátní studentskou vědeckou konferenci Historie 2016.

Zúčastní se jí 26 studentů historie filozofických a pedagogických fakult takřka ze všech českých univerzit. V aule Bobík představí své soutěžní práce, které se týkají různých témat z českých i světových dějin a jsou rozloženy do širokého časového rozmezí od pozdního středověku až do poloviny dvacátého století. Tato soutěž bývá zpravidla prvním výstupem talentovaných adeptů historického řemesla na veřejnosti a v minulosti se jí zúčastnila celá řada dnes významných českých historiků. Ze všech soutěžních studií bude vybráno deset nejlepších, které budou publikovány ve vydaném sborníku z konference. V Českých Budějovicích se bude soutěž konat po 17 letech a všichni zájemci o historii jsou na ní srdečně vítáni!

Přidat událost do kalendáře
iCal