Akademické půlhodinky: Romská otázka - problém dnešní doby?

Úterý 13 prosinec 2016 16:00

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Biologické centrum Akademie věd ČR Vás zvou na společný přednáškový cyklus Akademické půlhodinky.

Romská otázka patří k velmi hojně diskutovaným tématům snad ve všech typech dnešních médií. Někdy bývá líčena jako typický problém současnosti. Jak však vypadalo soužití s příslušníky této minority v minulosti? O tom si budeme vyprávět na přednášce, přičemž se zaměříme na období první poloviny 18. století, kdy bylo její pronásledování nejostřejší. S překvapením možná dojdeme k závěru, že některé vzorce chování se ani napříč staletími nemění.

Mgr. Jaroslav Dibelka, Ph. D., vystudoval doktorský obor České dějiny na Filozofické fakultě JU. Nyní působí v Oddělení sociálních a hospodářských dějin novověku na Historickém ústavu Jihočeské univerzity. Zabývá se především dějinami venkova se zaměřením na okrajové skupiny obyvatelstva v raném novověku.

Kde
Studentský kostel v Českých Budějovicích (Karla IV. č. 22)
Adresa události
Přejít na stránku události