Akademické půlhodinky: Komentovaný výlet do půdního mikrosvěta

Úterý 6 prosinec 2016 16:00

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Biologické centrum Akademie věd ČR Vás zvou na společný přednáškový cyklus Akademické půlhodinky.

Půda, po které chodíme a kterou využíváme, je osídlená nesmírným množstvím malých, pouhým okem neviditelných organismů. Vědci z Biologického centra AV ČR tyto mikroorganismy dlouhodobě studují a vytvářejí jejich rozsáhlé sbírky. Během komentovaného výletu do půdního mikrosvěta se seznámíte s jeho hlavními obyvateli. Zjistíte podrobnosti o nejčastějších, nejzajímavějších nebo nejznámějších zástupcích jednotlivých skupin mikroorganismů. Součástí prohlídky budou i informace, jak tyto poznatky může lidstvo využívat v každodenním životě nebo jak lidská činnost mikrosvět ovlivňuje a jaké mohou být následky.

RNDr. Jiří Jirout, Ph.D., je postdoktorandem Ústavu půdní biologie Biologického centra AVČR, kde se zabývá výzkumem půdních mikroskopických hub, rozmanitostí jejich společenstev a jejich vlastností ve vztahu k prostředí. V současnosti je také vedoucím Sbírky mikroskopických hub ÚPB, která je součástí Sbírek organismů Biologického centra (BCCO).

Kde
Studentský kostel v Českých Budějovicích (Karla IV. č. 22)
Adresa události
Přejít na stránku události