12. 4. 2018/Velvyslankyně Kanady navštívila Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích

V úterý 10. dubna poctila svou návštěvou Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson. Svůj program začala v dopoledních hodinách v Centru polární ekologie Přírodovědecké fakulty JU, které se dlouhodobě specializuje na výzkum Arktidy. Zde se seznámila s jednotlivými projekty, kterými se v současné době toto centrum zabývá.

Následně velvyslankyni v budově rektorátu JU oficiálně přivítala prorektorka pro zahraniční vztahy doc. Radka Závodská, která Její Excelenci představila Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, jednotlivé fakulty a mezinárodní spolupráce univerzity. V následné diskuzi, které se zúčastnili i další představitelé Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Ing. Josef Elster, CSc., PhDr. Pavel Král, Ph.D., doc. PhDr. Jan Radimský, Ph.D., doc. PhDr. Ladislav Nagy, Ph.D.) se přítomní společně domluvili na konkrétních formách podpory spolupráce JU s kanadskými univerzitami.

V odpoledních hodinách pak velvyslankyně Barbara C. Richardson ještě navštívila Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde diskutovala se studenty univerzity.

Barbara Richardson zahájila svou práci v diplomatických službách v roce 1988 na Filipínách. Dále působila jako politická poradkyně a zástupkyně velvyslance v Keni (akreditovaná pro Ugandu, Burundi, Rwandu, Somálsko a Eritreu), náměstkyně Stálého zastoupení Kanady při programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a programu OSN pro lidská sídla (UN-HABITAT), vysoká komisařka Kanady v Bangladéši v letech 2005-2008, velvyslankyně v Zimbabwe a v Angole a jako vysoká komisařka v Botswaně. Od svého návratu do Kanady v roce 2011 působí jako generální ředitelka pro konzulární operace, generální ředitelka pro řízení mise a vztahy s klienty a jako generální inspektorka pro globální záležitosti. V říjnu 2016 byla jmenována velvyslankyní v České republice.

Ambassador of Canada visited USB

On Tuesday 10th April the University of South Bohemia in České Budějovice was honoured to welcome the Ambassador of Canada Mrs Barbara C. Richardson. Program of the visit began in the morning at the Centre for Polar Ecology of the Faculty of Science of USB, which focuses on the research at the Arctic. There Her Excellency got to know the different projects, that are currently led by the Centre.

Following this meeting, the Ambassador was officially welcomed at the Rectorate of the University by the Vice-Rector for International Affairs, doc. Radka Závodská, who presented the University of South Bohemia, the faculties and international cooperation of the University. During the following discussion, and together with other representatives of several faculties (Ing. Josef Elster, CSc., PhDr. Pavel Král, Ph.D., doc. PhDr. Jan Radimský, Ph.D., doc. PhDr. Ladislav Nagy, Ph.D.) they agreed on concrete forms of support from the Canadian Embassy in the cooperation among the University of South Bohemia and Canadian universities.

In the afternoon, the Ambassador Mrs Barbara C. Richardson also visited the Faculty of Education where she held discussion with students of the University of South Bohemia.

Barbara Richardson joined the foreign service in 1988 and has served in the Philippines and as the Political Counsellor and Deputy Head of Mission in Kenya (accredited to Uganda, Burundi, Rwanda, Somalia and Eritrea). She was also Canada’s Deputy Permanent Representative to the United Nations Environmental Programme (UNEP) and to the United Nations Centre for Human Settlements (UN-HABITAT). She was Canada’s High Commissioner to Bangladesh 2005-2008 and then Ambassador to Zimbabwe and Angola and High Commissioner to Botswana. Since return to Canada in 2011, she has been the Director General for Consular Operations, Director General for Mission Operations and Client Relations and Inspector General for Global Affairs. She was appointed Ambassador to the Czech Republic in October 2016.