21. 6. 2018/Druhá kola přijímacích řízení ke studiu na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích eviduje k dnešnímu dni více než 8 500 přihlášek ke studiu. Toto číslo ale není konečné, vzhledem k tomu, že jsou na některých fakultách otevřena druhá kola přijímacích řízení.

Například na Teologickou fakultu a Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích mohou zájemci zasílat přihlášky na všechny obory, a to až do 15. srpna 2018. Ekonomická fakulta přijímá přihlášky v druhém kole přijímacího řízení do 27. 7. 2018.

Již tradičně má druhé kolo přijímacího řízení otevřena i Fakulta rybářství a ochrany vod, která přihlášky přijímá do 31. 7. 2018. Ke studiu nabízí bakalářský obor Ochrana vod (v prezenční formě) a obor Rybářství (v kombinované i prezenční formě) a také navazující magisterský obor pouze pro českou mutaci, tedy obor Rybářství a ochrana vod (v prezenční i kombinované formě).

Pedagogická a Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích o vypsání druhého kola přijímacího řízení rozhodne až na základě vyhodnocení výsledků přijímacích zkoušek prvního kola, které probíhá v těchto dnech.

Zdravotně sociální fakulta a Přírodovědecká fakulta druhá kola přijímacích řízení vypisovat nebudou.

Jako už tradičně je největší počet přihlášek na pedagogické obory na PF JU, na obory Obchodní podnikání a Řízení a ekonomika podniku na EF JU a na zdravotnické obory ZSF JU.