21. 6. 2018/Britské centrum JU získalo významné ocenění

Inspekce z Cambridge English Language Assessment, part of the University of Cambridge, ocenila v minulém týdnu Britské centrum Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích známkou Excellent.

Jedná se o nejvyšší možné ocenění, které může organizátor mezinárodně uznávaných cambridgeských jazykových zkoušek získat.

Jen v letním semestru tohoto roku (za poslední 3 měsíce) dokázalo Britské centrum JU odzkoušet 675 kandidátů. Toto vysoké číslo je důkazem velkého zájmu o anglické zkoušky. Díky úzké spolupráci s British Council a University of Cambridge umožňuje Britské centrum Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích skládat zkoušky také zájemcům s handicapem.

Britské centrum JU nabízí i další služby, které každoročně využívají tisíce návštěvníků. Informace o mezinárodních zkouškách a přípravných kurzech naleznete na stránkách  www.britskecentrum.cz.

Britské centrum zahájilo svou činnost 1. dubna 2002 a je součástí Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Je to jediné centrum tohoto typu v jižních Čechách.

Hlavní činnosti Britského centra jsou knihovní služby, metodické semináře, kluby s anglickými spisovateli, přednášky s rodilými mluvčími, výstavy, projekční pásma, testování jazykové úrovně, jazykové kurzy a jazykové zkoušky pro všechny věkové úrovně.

Součástí centra je obsáhlá knihovna, která obsahuje 17 tisíc knih a doprovodných zvukových materiálů. Britské centrum je regionálním organizátorem mezinárodně uznávaných a celoživotně platných cambridgeských jazykových zkoušek pro děti i dospělé.

Od roku 2004 organizuje Britské centrum vlastní intenzivní jazykové kurzy.

Cílem tohoto významného kulturně-vzdělávacího centra je prohlubovat jazykové vzdělání u obyvatel různých věkových skupin se zaměřením na anglický jazyk a Velkou Británii. V centru je možné získat i důležité informace týkající se Velké Británie.

Britské centrum je podporováno Jihočeskou univerzitou, statutárním městem České Budějovice a British Council v Praze.