16. 10. 2018/Projekt Fizami je na Instagramu

Chcete získat nejzákladnější informace o filosofii a pochopit základní filosofické pojmy? Pak je projekt Fizami pro vás to pravé.

Projekt Fizami – Filosofie (asi) za minutu vznikl už v roce 2015 na Teologické fakultě JU, kde s myšlenkou „kondenzované“ filosofie formou krátkých vysvětlujících videosekvencí přišel jeden z absolventů a spolupracovníků fakulty doktor Bedřich Jetelina. Ten kromě jiného spolupracuje s televizí a má tak pro video a jeho význam velké pochopení.

V průběhu několika let postupně vzniklo několik desítek videí, které mají za cíl jediné – přiblížit a ve stručnosti vysvětlit široké veřejnosti a studentům základní filosofická témata, myšlenky a pojmy.

„I když je filosofie seriózní věda, myslíme si, že se na ni dá podívat i trochu jinak, s humorem a nadhledem, aby byla přístupná i lidem, kteří z ní mají trochu obavy,“ říká docent Tomáš Machula, rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, který je zároveň jedním z protagonistů celého projektu.

Od začátku zimního semestru letošního akademického roku má Fizami také svůj účet na Instagramu. Tím jde naproti především mladým lidem, kteří jsou na této sociální síti velmi aktivní. Ve formátu instagramové televize IGTV (tedy na výšku) na profilu @fizami.cz budou moci návštěvníci postupně všechna vytvořená videa najít a zhlédnout.

Více informací o projektu Fizami Teologické fakulty Jihočeské univerzity najdete na webové stránce www.fizami.cz.