12. 1. 2018/Univerzita se otevře zájemcům o studium při Dni otevřených dveří

Jihočeská univerzita pořádá v pátek 12. ledna 2018 Den otevřených dveří. Jedná se o největší akci pořádanou letos na univerzitě. Zapojí se do ní všech osm fakult univerzity. Akce, kterou navštěvují především zájemci o studium, se koná od 9 do 15 hodin.

Návštěvníci akce získají na fakultách podrobné informace o nabízených oborech, náplni studia, požadavcích pro přijetí, uplatnění absolventů v praxi, možnostech vyjet na stáž do zahraničí apod. DOD nabídne vedle informací o studiu též doprovodný program, jehož cílem je zábavnou formou představit činnost fakult. Každá fakulta jej pojala po svém. Prezentovat se bude zázemí jednotlivých fakult - laboratoře, odborná pracoviště i například výzkum, který se na dané fakultě provádí. Pro případné dotazy budou k dispozici vyučující a studenti daných oborů.

Výběr z programu: prohlídka minipivovaru a minimlékárny na Zemědělské fakultě, na Ekonomické fakultě soutěž v rámci stezky příběhů fairtrade (EF JU se před lety stala první fairtradovou fakultou v ČR), na Filozofické fakultě se bude konat např. přednáška na téma „Hra o trůny a fantasy v současné britské literatuře“, na Přírodovědecké fakultě budou probíhat přednášky týkající se různých zahraničních exkurzí a výzkumů fakulty, prohlédnout si bude možné chov afrických podzemních savců – rypošů, na Pedagogické fakultě na zájemce např. čekají ukázky 3D tisku nebo bezkontaktního ovládání počítačů pomocí gest, na Fakultě rybářství a ochrany vod proběhne ochutnávka rybích produktů či ukázka zpracování ryb, teologická fakulta nabízí netradiční prohlídku zázemím fakulty pomocí QR kódů, kdy se bude možné zapojit též do soutěže, na Zdravotně sociální fakultě zájemci např. načerpají rady týkající se zdravého životního stylu nebo si prohlédnou učebnu přebudovanou na nemocniční pokoj s potřebným vybavením včetně figurín a pomůcek, které studenti využívají pro praktický nácvik činností.

Den otevřených dveří se koná v sídle jednotlivých fakult, v kampusu v Branišovské ulici se bude prezentovat fakulta ekonomická, filozofická, přírodovědecká, rybářství a ochrany vod a zemědělská. Teologická fakulta se představí ve svém sídle v Kněžské ulici, pedagogická fakulta v budově v Jeronýmově a v Dukelské ulici a zdravotně sociální fakulta na svých pracovištích v ulici U Výstaviště a J. Boreckého (U Tesca).

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková