10. 7. 2018/Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích skončily slavnostní promoce

Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích v úterý 10. července slavnostně promovali letošní absolventi Filozofické fakulty, kteří úspěšně dokončili státní závěrečné zkoušky.

Filozofická fakulta tak už tradičně uzavřela sérii letních promocí na Jihočeské univerzitě, které se na zbylých sedmi fakultách univerzity konaly už na konci června. V průběhu promocí převzalo diplom více než 2000 absolventů, kteří na JU letos zakončili svá bakalářská a magisterská studia.

Státní závěrečné zkoušky probíhaly na JU přibližně od poloviny května do poloviny června. Nejvíce absolventů tradičně mají největší fakulty JU – Pedagogická, Zdravotně sociální a Ekonomická fakulta.

Jihočeskou univerzitu v akademickém roce 2017/2018 navštěvovalo přibližně 10 300 studentů. Ti byli zapsaní ve více než 200 oborech pestrého zaměření. Fakulty JU nabízí přírodovědné, ekonomické, společenskovědní a zdravotnické obory.