29. 11. 2017/Do Českých Budějovic se sjeli zástupci z 20 zahraničních univerzit

Že je osobní setkání nenahraditelné, potvrzuje akce, kterou tento týden pořádá Jihočeská univerzita. V rámci tzv. Mezinárodního týdne JU se na univerzitu sjela téměř třicítka zástupců z 20 zahraničních univerzit, jejichž cíl je jasný: blíže se seznámit, představit své instituce a nastínit možnosti budoucí spolupráce. Jihočeská univerzita si od akce slibuje navázání spolupráce s novými zahraničními partnery mimo jiné v oblasti vzájemných výjezdů studentů a zaměstnanců na pracoviště druhé vysoké školy či realizaci nových vědeckých a výzkumných projektů. Akce začala v pondělí 27. 11 a potrvá do pátku 1. 12.

„Akce mezinárodního týdne se nám velmi osvědčila a to především z důvodu, že je osobní. Pracovníci našich fakult se setkávají se zástupcem zahraniční univerzity přímo a mohou tak prodiskutovat vše potřebné osobně,“ říká Eva Fichtnerová z útvaru pro zahraniční vztahy JU a dodává, že na univerzitě právě jednají pracovníci z dvaceti zahraničních univerzit z jedenácti zemí. Mezi nimi jsou vysoké školy například z Francie, Portugalska, Velké Británie, Finska, Španělska či Německa. Akce je co do počtu účastnících se zahraničních univerzit největší, která se letos na JU koná.

„Pozvali jsme vysoké školy, které mají podobné zaměření jako Jihočeská univerzita, jsou to tedy ty školy, které představují naše potenciální partnery,“ doplňuje Fichtnerová. Dodává, že součástí programu jsou i prohlídky fakult a jejich odborných pracovišť.

Jihočeská univerzita mezinárodní týden pořádá již pátým rokem. Spoluprací se zahraničními univerzitami se však zabývá dlouhodobě. Například velmi podporuje výjezdy svých studentů a vědeckých pracovníků na zahraniční instituce a umožňuje jim tak získat zkušenosti z jiného prostředí. JU takto spolupracuje s téměř třemi stovkami univerzit ve více než 50 zemích světa.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková