23. 5. 2017/Aktivní učitel v 21. století

Stát se učitelem, být učitelem a zůstat učitelem – pod tímto mottem katedra germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity a katedra pedagogiky pasovské filosofické fakulty uspořádaly 18. – 20. května 2017 společné setkání studentů a jejich pedagogů v rámci projektu „Aktivní učitel v 21. století“. Akci finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti. Setkání má tradici, uskutečnilo se již popáté.

K tradičním aktivitám těchto setkání patří hospitace studentů na vybraných českobudějovických školách a jejich následné analýzy v pracovních skupinách, v nichž je největší pozornost věnována roli učitele a rozvoji jeho interkulturních kompetencí.

Při letošním setkání navštívilo 15 pasovských a 16 českobudějovických studentů základní školy Dukelská, Máj I, Rožnov a Gymnázium J. V. Jirsíka. Pracovní projektové setkání bylo zakončeno společným česko-bavorským kulturním večerem, při němž se nejen tančila mazurka, ale také hrálo autorské divadelní představení českobudějovických studentů o překvapeních a nenadálých příhodách zahraničních studentů přijíždějících do českého prostředí na studijní pobyt.

…………………..

Česko-německý fond vznikl jako výsledek Česko-německé deklarace z roku 1997. Jeho cílem je pomáhat stavět mosty mezi Čechy a Němci. Podporuje projekty, které svádějí dohromady lidi obou zemí, které umožňují a prohlubují pohledy do jejich světů, do společné kultury a dějin.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková