20. 1. 2017/ JU uvádí výstavu „Narozeni v Čechách a na Moravě, ale (ne)známí?“

Do konce ledna je na Jihočeské univerzitě možné navštívit výstavu „Narozeni v Čechách a na Moravě, ale (ne)známí?“. Ta přibližuje dvanáct známých a významných osobností o kterých se ovšem často neví, že se narodily v Českých zemích – na území dnešní České republiky.

Výstava je dvojjazyčná (česko-německá) a skládá se z informačních panelů. Ty nabízí biografické texty a fotografie, dobové i ze současnosti, které přibližují vztah těchto osobností ke své rodné zemi. Mezi prezentovanými osobnostmi jsou např. spisovatelé, hudebník, vědec, zachránce Židů před holokaustem nebo držitelka Nobelovy ceny.

Výstava představuje tyto osobnosti: Adalbert Stifter, Johann Gregor Mendel, Marie von Ebner-Eschenbach, Bertha von Suttner,  Sigmund Freud, Gustav Mahler, Karl Kraus, Rainer Maria Rilke, Ferdinand Porsche, Franz Kafka, Oskar Schindler a Otfried Preußler.

Autorem výstavy je Dr. Wolfgang Schwarz. Výstava se koná  v Akademické knihovně v univerzitním kampusu. Navštívit ji je možné od pondělí do pátku mezi 8 a 20 hodinou. Vstup je zdarma.

Výstavu pořádá Katedra germanistiky PF JU, Goethe Centrum České Budějovice a Akademická knihovna JU.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková