16. 3. 2017/PF zve na výstavu Pod jednou střechou - Češi, Němci a jejich domy

Málokdy se návštěvníkům výstavy nabízí možnost vzít do ruky hrnek na kávu nebo fotoaparát ze třicátých let minulého století, či starý klíč od domu, kterým odemykali své stavení jeho bývalí obyvatelé. Na výstavě Pod jednou střechou – Češi, Němci a jejich domy to možné je.

Výstava reflektuje vzájemné kontakty sedmi českých a německých rodin, které spojuje dům, v němž jedna rodina žila až do poválečného vysídlení a druhá v něm nachází svůj domov dnes. Výstavu připravila katedra germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity ve spolupráci s pražskou občanskou společností Antikomplex. Ta se ve svých vzdělávacích programech zaměřuje na kritickou reflexi minulosti a na hledání cest, jak o této minulosti vést dialog.

Vedle předmětů výstava představí i staré a nejnovější fotografie, jejichž prostřednictvím návštěvníkům přiblíží životní příběhy českých a německých obyvatel pohraničí.

Výstava se koná do 7. dubna 2017 v budově fakulty v Dukelské ulici 9 ve 2. patře. Navštívit je jí možné od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková