13. 10. 2017/Ukázky z volnočasových aktivit, semináře, praktická cvičení, přednášky. Týden vzdělávání dospělých na jihu Čech startuje naplno od 16. října 2017.

Přijít si vyzkoušet nové věci, načerpat nové znalosti nebo třeba jen zmapovat si možnost kurzů či zájmových akcí v regionu. To je Týden vzdělávání dospělých v Jihočeském kraji. Koná se od 16. do 22. října. Akce je určená všem dospělým bez rozdílu věku. Pořádá ji Jihočeská univerzita, Asociace institucí vzdělávání dospělých a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů s Jihočeským paktem zaměstnanosti.

Do prezentace se zapojí instituce, firmy i jednotlivci z celého Jihočeského kraje. „V nabídce je přes 80 akcí různého zaměření. Probíhat budou nejen v Českých Budějovicích, ale i v dalších jihočeských městech. Program je připraven záměrně velmi široce, aby si každý návštěvník našel to své. V nabídce jsou odborné přednášky, dny otevřených dveří, semináře i ukázkové hodiny výuky cizích jazyků. Návštěvníci se například  dozvědí, jak napsat životopis, aby zaujal, jak pracovat s moderními technologiemi, jak správně cvičit nebo jak zlepšit svoji životosprávu, a mnoho dalšího,“ sdělila Martina Karásková, referentka celoživotního vzdělávání na Jihočeské univerzitě, která akci spoluorganizuje. Dodala, že akce se soustředí především do týdne od 16. do 22. října 2017. S ohledem na množství aktivit se některé akce budou konat také ve dnech v týdnu před a po tomto termínu.

Naprostá většina akcí je přístupná zdarma a není nutné se na ně dopředu registrovat. Aktuální informace o celém Týdnu vzdělávání mohou účastníci sledovat na www.facebook.com/TVDJK .

Týden vzdělávání dospělých se koná pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, primátora města Českých Budějovic Jiřího Svobody a Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Výběr z programu:

Pondělí 16. 10. - seminář na téma Work-life balance: pracovat i žít (Žijeme ve světě neúprosné konkurence. Obstát v něm mnohdy vyžaduje enormní pracovní nasazení. Co nám může pomoci k tomu, abychom i při zvládání vysokých pracovních nároků dokázali žít harmonický, smysluplný, naplňující život?)

Úterý 17. 10. – Prevence proti rakovině prsu - přednáška pro ženy i muže (Ve spolupráci s Mamma Help se koná seminář na podporu prevence proti rakovině prsu. Součástí bude i ukázka samovyšetření prsu.)

Středa 18. 10. - Studujte střední školu, která vám vyjde vstříc (Představení toho, jak vypadá moderní střední škola, ve které si můžete dálkovou či kombinovanou formou doplnit středoškolské vzdělání s maturitou.)

Čtvrtek 19. 10. - Kulatý stůl na téma Digitální gramotnost (Seminář poradí, jak ovládnout moderní technologie, které jsou všude kolem nás – setkáváme se s nimi při práci, při učení, ve volném čase i při svém zapojení do společenského života.)

Pátek 20. 10. - Jak psát Wikipedii (Přednáška představí nejobsáhlejší otevřenou encyklopedii všech dob s praktickými ukázkami toho, jak Wikipedie funguje, jak ji používat i jak do ní přispívat.)

Pátek a sobota 20. – 21. 10. – Jak učit cizí jazyky, jaké používat při výuce moderní metody (Odborníci z JU poradí, jak na moderní výuku jazyků.)

Kompletní program je k dispozici na: www.tydnyvzdelavani.cz/akce/jihocesky-kraj .

Kontakt:

Mgr. Martina Karásková, referentka Útvaru celoživotního vzdělávání JU, tel.: 389 03 20 66, e-mail: karaskova@jcu.cz

Mgr. Dagmar Dvořáková, tisková mluvčí JU, tel.: 389 032 160, 724 347 949, e-mail: dvorakovad@jcu.cz