3. 3. 2016/Akademický senát Jihočeské univerzity zvolil rektorem JU pro funkční období 2016-2020 docenta Tomáše Machulu

Akademický senát Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zvolil na svém zasedání ve čtvrtek 3. března 2016 rektora pro období 2016-2020. Novým rektorem Jihočeské univerzity byl zvolen docent Tomáš Machula, současný děkan Teologické fakulty JU.

Čtvrtá volba měla tři kandidáty - doc. Tomáše Machulu, děkana Teologické fakulty JU, doc. Dagmar Škodovou Parmovou, prorektorku pro zahraniční vztahy JU a doc. Lubomíra Pánu, rektora Vysoké školy evropských a regionálních studií.

Před prvním kolem volby odstoupil z dalšího klání o post rektora JU doc. Lubomír Pána. Ve volbě tak nadále zůstali pouze dva kandidáti – doc. Dagmar Škodová Parmová a doc. Tomáš Machula.

Pro zvolení kandidáta na rektora JU stačila dvě kola ze třech možných. V prvním kole nezískal žádný z kandidátů potřebnou nadpoloviční většinu hlasů, tedy minimálně podporu 21 senátorů ze čtyřicetičlenného senátu, ve kterém má každá z osmi fakult univerzity pět zástupců. Úspěšné bylo kolo druhé, ve kterém získal doc. Tomáš Machula 21 hlasů, doc. Dagmar Škodová Parmová 18 hlasů a jeden senátor odevzdal prázdný volební lístek.

Jihočeská univerzita tak zvolila nástupce současného rektora prof. Libora Grubhoffera, kterému končí funkční období k 31. březnu 2016.

Rektora do funkce na návrh Akademického senátu JU jmenuje prezident republiky.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Tel.: 389 032 160
Mobil: 724 347 949