21. 4. 2016/Pedagogická fakulta JU ve spolupráci s Městskou knihovnou v Písku pořádá hravý workshop pro celou rodinu Věda je prima

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity ve spolupráci s Městskou knihovnou v Písku připravila pro sobotu 23. dubna 2016 akci pro děti a jejich rodiče s názvem Poznej, bádej, objevuj – věda je prima. Akce je určena malým i velkým návštěvníkům, na které čekají hravé workshopy a ukázky, při kterých se dozvědí zajímavé informace z matematiky, fyziky či chemie.

Návštěvníci například zjistí, jak je to s atomovou energií, jak vnímat tento kontroverzní vynález, který na jedné straně znamenal obrovský pokrok pro lidstvo a dodnes slouží jako významný zdroj elektřiny, na straně druhé ale tato síla přinesla i ničivou zbraň, která mohla ohrozit životy miliónů lidí. Nebo proč je důležité třídit odpad a jak tím můžeme pomoci přírodě. Návštěvníci se dozvědí i praktické rady, proč je důležité sešlápnout PET láhev před vyhozením do kontejneru, kam odhodit vypotřebovaný obal od zubní pasty, kam použitý papírový kapesník a mnoho dalšího. Malí i velcí se budou do programu aktivně zapojovat.

Návštěvníci najdou v knihovně celkem 6 stanovišť s tématy Třiď a bude Zemi líp!, Nechte se osvítit, Svět v bublině, Pohleď pohled, Platonská tělesa a Optické klamy. Workshopy povedou studenti katedry geografie a katedry matematiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity.

Akce se koná v Městské knihovně Písek od 9 do 12 hodin. Vstup na akci je zdarma.

Více informací k programu je k dispozici na webu: www.knih-pi.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=916:aktivity-prodeti-poznej&catid=78:aktivity-prodeti&Itemid=133.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková