4. 9. 2015/Přírodovědecká fakulta hostí 6. ročník Mezinárodní konference polární a alpínské mikrobiologie

V termínu od 6. do 10. září 2015 hostí Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity vrcholné setkání polárních a alpínských mikrobiologů z celého světa. Centrum polární ekologie působící při Přírodovědecké fakultě JU pořádá Mezinárodní konferenci polární a alpínské mikrobiologie.

Jedná se o šestý ročník prestižní události, která se koná jednou za dva roky. Konference se zúčastní 160 odborníků z celého světa. Mezi účastníky jsou zástupci mimo jiné z Japonska, Austrálie, USA, Ruska nebo Pákistánu. Program konference tvoří přednášky, prezentace a diskuse, během kterých budou prezentovány nejnovější výsledky z oboru a jednotlivé vědecké týmy představí svoji práci. Konference má napomoci navázat jak nové kontakty mezi jednotlivými vědeckými týmy, tak prohloubit již stávající spolupráci. Nejzajímavější příspěvky budou po skončení konference publikovány ve speciálním čísle prestižního mikrobiologického časopisu FEMS Microbiology Ecology.

Více informací na oficiálním webu konference http://polaralpinemicrobiology2015.prf.jcu.cz/

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Email: dvorakovad@jcu.cz