6. 3. 2014/Jihočeská univerzita pořádá vědeckou show pro veřejnost

V sobotu 8. března 2014 pořádá Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích celodenní vědeckou show s názvem Věda pro každého v Géčku. Cílem akce je široké veřejnosti představit populární, interaktivní a hravou formou zajímavosti z oblasti vědy a poznání prostřednictvím odborníků Jihočeské univerzity.

„Touto akcí se snažíme přinést vědu mimo Jihočeskou univerzitu, chceme veřejnosti ukázat, co univerzita dělá, čím se zabývá. Je to první akce svého druhu v Českých Budějovicích a doufáme, že vzbudí zájem návštěvníků,“ sdělil Václav Lukeš, vedoucí útvaru pro rozvoj Jihočeské univerzity.

Akce se bude konat od 11 do 18 hodin v nákupním centru Géčko v Českých Budějovicích. Návštěvníci se mohou těšit na show mimo jiné z oblasti akvakultury, zemědělství, rybářství, potravinářství, fyziky a zdravotně sociální.

Program se bude konat na několika místech, na hlavním pódiu bude probíhat od 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hodin, na dalších osmi stanovištích pak po celou dobu akce. Návštěvníci budou moci zhlédnout nebo se zapojit například do různých fyzikálních pokusů, připraveny jsou naučné stezky, malířský workshop, návštěvníci si budou moci zkonstruovat 3D modely mnohostěnů nebo si vyzkoušet informatické aplikace a profesionální zařízení, zasoutěžit v co nejrychlejším obvazování ruky, veřejnosti se představí nové fakultní Centrum prevence civilizačních chorob a Fakulta rybářství a ochrany vod představí mimo jiné omega3kapra.

Akce je realizována za podpory projektu scienceZOOM, který je zaměřený na popularizaci vědy, výzkumu a vývoje na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a je financován z prostředků Evropské unie.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Tel.: 389 032 160
Email: dvorakovad@jcu.cz