28. 5.2014/Univerzitním areálem projdou lidé s holemi Nordic Walking

Za pomoci speciálních severských holí, které si zájemci mohou zdarma půjčit u Akademické knihovny Jihočeské univerzity, se lidé v sobotu 31. května vydají po areálu kampusu Jihočeské univerzity. Start pochodu je ve 14:30 za Akademickou knihovnou.

Akce však začíná už ve 13 hodin, protože instruktoři nejdřív vysvětlí význam chůze s holemi Nordic Walking a předvedou ukázky techniky – pokud je totiž technika správná, rozpohybuje 90 procent svalů v těle. „Při správném používání severských holí je chůze snadná a prospěšná a jako sportovní aktivitu ji lze provozovat v každém věku a při jakékoli fyzické zdatnosti,“ vysvětlila Andrea Hudáčková z pořádající katedry ošetřovatelství a porodní asistence Zdravotně sociální fakulty JU.

Je to čtvrtý ročník oblíbené akce, která má letos název Seriál zdraví a občanské sdružení Nordic Walking live ji organizuje v osmi českých a moravských městech.  ZSF JU se na ní podílí od samého začátku a obohacuje ji také o možnost zkontrolovat svůj zdravotní stav. Součástí jsou proto bezplatné zdravotní testy, při nichž studenti oboru Všeobecná sestra ZSF JU budou účastníkům měřit například krevní tlak, cholesterol a glykémii.

Každoročně tato šance půjčit si bezplatně hole a naučit se s nimi chodit láká kolem stovky chodců. Trasa dlouhá asi čtyři kilometry povede areálem kampusu, v němž letos přibyla zeleň a nové chodníky. Proto má českobudějovické zastavení Seriálu zdraví motto Univerzitní zelené město. Od 14 hodin program zpestří orientální tanec v podání skupiny  Nymphe, která vystoupí znovu před 16. hodinou a pak program ukončí losování tomboly.

Bližší informace:
PhDr. Andrea Hudáčková, Ph.D., katedra ošetřovatelství a porodní asistence ZSF JU, tel. 606 310 352, 38 903 7533, e-mail: hudaca@zsf.jcu.cz

Mgr. Alena Binterová, public relation ZSF JU, tel. 702 031 926,
e-mail: abinterova@zsf.jcu.cz