20. 6. 2014/Jihočeská univerzita nabídne o prázdninách letní školy různého zaměření

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích pořádá o prázdninách letní školy a kurzy. Konání těchto akcí má na Jihočeské univerzitě již dlouholetou tradici a každoročně se nabídka kurzů a seminářů rozšiřuje. Vybírat je možné například z jazykových kurzů, kurzů zaměřených na rybářství, biologii, lidská práva nebo podnikatelské prostředí.

Akce jsou určené převážně vysokoškolským a středoškolským studentům, některé jsou určeny také zájemcům z řad široké veřejnosti bez omezení. Nejvíce letních kurzů proběhne v červenci.

European Culture and Business Environment
Ekonomická fakulta ve spolupráci s australskou Victoria University v Melbourne pořádá již počtvrté mezinárodní letní školu zaměřenou na poznání středoevropské kultury a podnikatelského prostředí. Škola je určena pro studenty managementu, marketingu a mezinárodního obchodu. Účastní se jí 20 studentů z partnerské Victoria University, kteří absolvují výuku a současně také odborné exkurze do významných firem. Program letní školy je zpestřen návštěvami kulturních a historických památek. Letní škola se koná v termínu od 20. června do 20. července 2014.

• Sommerkolleg České Budějovice 2014
Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity a Universität Wien pořádají od 29. června do 19. července již dvacátou třetí letní školu českého a německého jazyka Sommerkolleg. Studenti z České republiky a Rakouska společně zasednou do lavic a budou se učit jazyk druhé země. V rámci programu se studenti seznámí také s reáliemi dané země, absolvují odborné semináře a zúčastní se doprovodných akcí – přednášek, exkurzí, autorského čtení nebo filmového představení.

• Letní škola a Schola ludus
Obě akce se konají od 29. června do 26. července 2014 v Akademickém a univerzitním centru v Nových Hradech a pořádá je Ústav komplexních systémů Fakulty rybářství a ochrany vod. Letní škola je určena studentům středních škol, Schola ludus studentům vysokých škol. Akcí se mohou zúčastnit studenti z České republiky i ze zahraničí. Každý účastník kurzu pracuje pod dohledem odborníka na vlastním vědeckém projektu ve špičkově vybavených laboratořích. Výsledky práce studenti prezentují na závěrečném workshopu před odbornou komisí.

• Mezinárodní letní rybářská škola 2014
Fakulta Rybářství a ochrany vod pořádá v termínu od 30. června do 25. července letní rybářskou školu určenou pro studenty vysokých škol – bakaláře, magistry i doktorandy. Během čtyřtýdenního kurzu se studenti zapojí do řešení malého výzkumného projektu ve špičkově vybavených laboratořích pod vedením pracovníků fakulty. Program zpestří odborné přednášky našich i zahraničních vědeckých pracovníků, účastníci absolvují mimo jiné také exkurze na rybářská pracoviště. Kurz studenti zakončují krátkou prezentací výsledků své práce.

• Zvídavý zVěd… Staň se vědcem aneb věda není nuda!
Pedagogická fakulta ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem v Českých Budějovicích a se ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou pořádá v termínu 21. – 25. července 2014 příměstský tábor. Ten je určen zejména dětem ve věku od 8 do 13 let, kteří mají rádi přírodu, zeměpis, fyziku, techniku a matematiku. Během tábora se děti stanou hledači pokladu, vědcem-biologem, ošetřovatelem v ZOO nebo krotilem hadů.

• Letní tábor s Přírodovědou
Druhý ročník letního tábora pořádaného Přírodovědeckou fakultou proběhne v termínu 3. – 15. srpna 2014. Tábor je určený žákům druhého stupně ZŠ, kterým se snaží hravou a zábavnou formou přiblížit pestrý svět biologie a přírodních věd. Po celou dobu konání bude děti provázet celotáborová hra na téma expedice Tepui. Táborníci se budou moci vžít do role dávných cestovatelů, kteří na své dobrodružné expedici objevují přírodní záhady v okolí stolové hory. Program táborníkům zpestří celodenní výlety.

• Letní škola slovanských studií
V termínu 17. 8. – 5. 9.2014 pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty již 23. letní školu slovanských studií.  Škola je určena zahraničním studentům bohemistiky a slavistiky, učitelům, překladatelům a zájemcům o český jazyk z řad veřejnosti. Během tří týdnů účastníci navštěvují jazykové kurzy a přednášky o vývoji jazyka, historii, architektuře, program je zpestřen návštěvami památek a zajímavých míst.

• Letní škola migrace a integrace
Pedagogická fakulta JU ve spolupráci s Mezinárodní organizací pro migraci (IOM) pořádá v termínu 18. – 23. srpna 2014 letní školu zaměřenou na integraci imigrantů, jejich participaci a podporu různorodosti ve společnosti. Letní škola migrace a integrace je unikátním prostorem, kde se potkává akademický svět se světem praxe. Letní škola je určena pro české studenty, české zaměstnance nestátních neziskových organizací, státní správy, samosprávy a omezenému počtu zahraničních studentů. Jednacím jazykem je angličtina.

• Týden se současnou biologií
Akci pořádá Přírodovědecká fakulta a účastní se jí vítězové studentské soutěže, kterou vyhlašuje fakulta společně s portálem www.osel.cz. V termínu od 1. do 7. 9. 2014 bude dvacet pět vybraných studentů středních škol z celé České republiky a Slovenska pod vedením zkušených odborníků a pedagogů sledovat práci biologů a zjišťovat, jaká témata a otázky ve svých výzkumech řeší. Studenti si budou moci během praktických úloh vyzkoušet práci v terénu, laboratoři i na počítači.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Email: dvorakovad@jcu.cz