20. 1. 2014/Jihočeská univerzita pořádala den otevřených dveří

Jihočeská univerzita pořádala Den otevřených dveří

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích pořádala v pátek 17. ledna 2014 na všech osmi fakultách den otevřených dveří. Během probíhající akce navštívilo univerzitu celkem 3 700 návštěvníků.

V letošním roce navštívilo den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě o 600 potencionálních uchazečů o studium více než v loňském roce, což je pro nás potěšující, a to zejména v situaci klesající populační křivky absolventů středních škol“, sdělil prorektor pro studium Jihočeské univerzity Miroslav Papáček.

V rámci dne otevřených dveří byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Zájemci o studium se mohli blíže seznámit s nabídkou studijních oborů, prohlédnout si posluchárny, laboratoře a odborná pracoviště jednotlivých fakult, zeptat se vyučujících a studentů na vše, co je zajímá nebo využít doprovodný program. Zájemci se mohli stát manažery supermarketu nebo si vyzkoušet práci archeologa, měli možnost si nechat změřit krevní tlak, obsah tuku v těle a cholesterol, prohlédnout si raky, akvarijní ryby, hady, rypoše nebo chovy hospodářských zvířat na Školním zemědělském podniku, zapojit se do vědomostních soutěží nebo ochutnat rybí produkty. Celý program doplňovalo také velké množství přednášek.

Nejvíce návštěvníků přivítala fakulta pedagogická, zdravotně sociální a ekonomická, které patří k největším fakultám na Jihočeské univerzitě. Na Ekonomické fakultě byl největší zájem o obor Obchodní podnikání a obor Řízení a ekonomika podniku, na Filozofické fakultě o obor Historie a Bohemistika, na Pedagogické fakultě o obor Učitelství pro mateřské školy a obor Psychologie, na Přírodovědecké fakultě o biologické obory, na Teologické fakultě o obory Pedagogika volného času a Sociální a charitativní práce, na Zdravotně sociální fakultě o obor Fyzioterapie a obor Všeobecná sestra a na Zemědělské fakultě o obor Zootechnika.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Email: dvorakovad@jcu.cz