16. 4. 2014/Na Jihočeské univerzitě proběhne celorepublikové kolo Biologické olympiády

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích bude ve dnech 22. - 26. dubna 2014 hostit Ústřední kolo 48. ročníku Biologické olympiády. Soutěže se zúčastní 37 středoškoláků z celé České republiky.

„Je to pro nás vítaná příležitost účastnit se kvalitního a dlouhodobě fungujícího programu, který významně přispívá ke zlepšování úrovně středoškolských studentů v oblasti biologických disciplín a ke zvyšování jejich zájmu o tyto obory. Samozřejmě je také dobře, že se studenti středních škol postupně seznamují s prostředím a podmínkami jednotlivých přírodovědně zaměřených fakult,“ uvedl prezident organizačního výboru Václav Hypša, současně proděkan Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity.

Na soutěžící čekají úlohy kombinující teorii s praxí. Úkoly mají prověřit nejen kvalitu biologických znalostí, ale také zájem o biologii a tvořivý přístup. Studenti budou testováni ze všeobecných biologických vědomostí a z určování přírodnin, atraktivní jsou pak terénní úlohy a laboratorní práce s využitím nejmodernějších přístrojů.

Do ústředního kola postoupilo 37 nejlepších na základě výsledků krajských kol. Čtyři nejúspěšnější budou reprezentovat Českou republiku na 25. ročníku Mezinárodní Biologické olympiády na Bali.

Zázemí soutěžící najdou na Přírodovědecké fakultě a Fakultě rybářství a ochrany vod. Samotné úlohy budou soutěžící plnit jak v areálu kampusu a na pracovištích obou fakult, tak v terénu v okolí Vrbenských rybníků na okraji Českých Budějovic..

Záštitu nad akcí převzali primátor statutárního města Č. Budějovice Mgr. Juraj Thoma, rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. Libor Grubhoffer a zástupce generálního ředitele Generálního ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise doc. Ladislav Miko.

Poznámka
Biologická olympiáda je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a biologie určená studentům základních a středních škol. Každoročně ji vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Organizačním zajištěním je pověřena Česká Zemědělská univerzita v Praze. http://www.biologickaolympiada.cz

Kontakt:

Mgr. Dagmar Dvořáková - PR manažerka, útvar vnějších vztahů a komunikace JU, tel.: 389 032 160, mobil: 724 347 949, e-mail: dvorakovad@jcu.cz

RNDr. Marie Malechová – odd. propagace a CŽV, Přírodovědecká fakulta JU, tel.: 387 775 563, e-mail: mmalechova@prf.jcu.cz