12. 5. 2014/Zemědělská fakulta pořádá charitativní akci Den pro psa

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích pořádá 17. května 2014 charitativní akci s názvem Den pro psa. Cílem projektu je podpořit českobudějovický útulek pro opuštěná a handicapovaná zvířata.

„Věříme, že to bude zábavný a příjemně strávený den, pro návštěvníky je připravený zajímavý program. Současně chceme, aby akce působila také jako osvěta, aby se vědělo, že tu městský útulek je a jak může v případě potřeby pomoci,“ upřesnil Michal Marušák, tajemník Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity.

Akce se bude konat od 9 do 17 hodin v univerzitním kampusu. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, který by měl ukázat šíři schopností a dovedností psa.  Těšit se například mohou na ukázky práce záchranářských a policejních psů, na vodicí psy a canisterapii, flyball, agility, working testy nebo naháňku ovcí. Pro děti jsou připraveny různé soutěže a divadelní představení. V  průběhu akce  si budou zájemci moci zakoupit certifikáty v hodnotě 100, 200 a 500 korun a přispět tak na provoz městského útulku.

Akce je určena široké veřejnosti, vítáni jsou také čtyřnozí návštěvníci, kteří si se svými pány budou moci vyzkoušet  například agility. Vstup na akci je zdarma.

Den pro psa se koná pod záštitou Rady statutárního města České Budějovice a děkana Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity.

Poznámka:
Zřizovatelem městského útulku pro opuštěná a handicapovaná zvířata je Statutární město České Budějovice. Provozovatelem je Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity. Městský útulek sídlí v blízkosti univerzitního kampusu, v ulici Na Zlaté stoce 3 v Českých Budějovicích.

Bližší informace:
Ing. Jana Karlíčková - vedoucí městského útulku, tel.: 721 351 227, e-mail: jkarlickova@zf.jcu.cz

Mgr. Michal Marušák – tajemník Zemědělské fakulty JU, tel.:  724 053 404, e-mail: marusak@zf.jcu.cz