10. 10. 2014/Jihočeskou univerzitu navštíví ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Slavnostní zahájení prvního technického oboru na Jihočeské univerzitě a přednáška, to je program návštěvy ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka na JU. Návštěva se uskuteční v pondělí 13. října 2014 v odpoledních hodinách.

Ministr Mládek bude od 14 hodin přítomen slavnostnímu zahájení Mechatroniky, prvního čistě technického studijního oboru na Jihočeské univerzitě, následovat bude přednáška pana ministra. Akce se vedle studentů a akademických pracovníků Jihočeské univerzity zúčastní též zástupci CzechInvestu, Jihočeské hospodářské komory včetně představitelů významných jihočeských průmyslových firem a další hosté.

„Je to příhodné spojení, že zahajujeme první technický studijní obor na Jihočeské univerzitě za přítomnosti ministra průmyslu a obchodu. Vždyť tento obor je výsledkem spolupráce akademické sféry s tou komerční a jeho otevřením reagujeme na poptávku na trhu práce v jižních Čechách. Mechatronika má velkou budoucnost, věříme, že absolventi oboru budou žádaní výrobními a vývojovými závody v jihočeském regionu i mimo něj. Přednáška pana ministra pak jistě bude přínosná nejen pro studenty a vyvolá podnětnou diskusi,“ říká rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer.

Ministr vystoupí na univerzitě s přednáškou na téma Evropská integrace a hospodářská politika české vlády. Tu si přijdou poslechnout jak studenti Jihočeské univerzity, tak zástupci jihočeských průmyslových firem.

„Přítomnost technického vzdělání v kraji hraje při rozhodování investorů o umístění investice významnou roli. Podpora kvalifikované pracovní síly, které je v České republice nedostatek, a také propojení investorů s univerzitami je proto jednou z našich priorit,“ říká Ondřej Votruba, pověřený řízením agentury CzechInvest. „Jihočeský kraj se díky novému technického oboru na Jihočeské univerzitě stane pro investory mnohem atraktivnější,“ dodává.

Mechatronika zájemcům nabídne interdisciplinární vzdělání spojující elektroniku s elektrotechnikou, výpočetní techniku s informatikou a strojírenstvím. Čtyřletý bakalářský studijní obor bude zajišťovat Jihočeská univerzita ve spolupráci s Fakultou strojní Českého vysokého učení technického a českobudějovickou společností Robert Bosch. Tato spolupráce garantuje vysokou úroveň teoretické výuky i praktické přípravy v reálném provozu výrobního závodu. Pro akademický rok 2014/2015 bylo k řádnému dennímu studiu přijato 17 studentů.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Email: dvorakovad@jcu.cz