8. 11. 2013/ Naučná stezka provede univerzitním kampusem

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vybudovala v univerzitním areálu naučnou stezku „Pracujeme s přírodou“,  jejímž prostřednictvím chce všem zájemcům poodhalit různé zajímavosti z prostředí zemědělství, potravinářství a dalších blízkých oborů.

Naučnou stezku tvoří dvanáct informačních panelů, které jsou umístěny  v kampusu univerzity okolo Zemědělské fakulty. Trasa vede okolo experimentálních pozemků a ohrad se zvířaty k budově menzy a zpět přes stromovou alej k pavilonu B Zemědělské fakulty. Každý panel se věnuje určitému tématu, zájemci si mohou rozšířit znalosti například z oblasti genových rezerv hospodářských zvířat, genetiky, ochrany ohrožených druhů zvířat a rostlin - CITES, myslivosti, z kvality potravin nebo v dnešní době stále populárnějších biopotravin.

Cílem naučné stezky je seznámit laickou veřejnost s činností nejen Zemědělské fakulty, ale i s vědou samotnou. Tím, že se stezka nachází v kampusu univerzity, je celoročně volně přístupná všem obyvatelům a návštěvníkům našeho města. Tento projekt doposud v Českých Budějovicích chyběl a jsme proto velice rádi, že se nám ho podařilo realizovat,“ upřesnila kreativní manažerka projektu Veronika Joklová.

Naučná stezka vznikla v rámci projektu ScienceZOOM, který se realizuje pod záštitou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a je zaměřen na popularizaci vědy a výzkumu široké veřejnosti od studentů škol až po vědeckovýzkumné pracovníky.

Bližší informace:
Bc. Veronika Joklová - fakultní kreativní manažer projektu, Zemědělská fakulta JU, tel. 604 501 199, e-mail: v.joklova@email.cz
Ing. Petr Tejml -Zemědělská fakulta JU, tel. 387 772 518, tejml@zf.jcu.cz